VALFTEK A.Ş.


VALFTEK® A.Ş. 1998 yılında sanayide kullanılan vana, seviye göstergeleri ve diğer yardımcı tesisat elemanlarının imalat ve satışı amacıyla konusunda deneyimli kişilerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur.

VALFTEK® A.Ş. tasarımı kendisine ait VALFTEK® markalı küresel vana, pislik tutucu, hidrant, doğal gaz küresel vanaları, vb. ürünlerin yanı sıra, bu sektörde yüzyılı aşkın süredir faaliyet gösteren Cesare Bonetti S.p.A. İtalya firması ile tek mümessillik, lisans ve ortaklık anlaşması yaparak BONETTI® markası ile metal körüklü globe vanalar, pistonlu vana, çek vana, manyetik seviye göstergesi, camlı seviye göstergesi, vb. proses vanaları imalatını da sürdürmektedir.

VALFTEK® A.Ş. 2009 yılında, artan ürün çeşitliliği ve üretim hacmini karşılayabilmek için Kocaeli Kartepe mevkiinde 8.650 m2 kapalı olmak üzere toplam 11.000 m2 lik yeni modern fabrikasında çoğu mühendis yaklaşık 50 kişilik kadrosuyla yeniden organize olarak ve makine parkını genişleterek çalışmasına devam etmektedir. Mühendisliğin gerektirdiği duyarlılığı, teknik ve emniyet şartlarını taviz vermeden uygulayan VALFTEK®, vana sektöründe kalitesi, ürün çeşitliliği, güvenilirliği, sürekli geliştirme ve zamanında teslimat konusunda müşteri memnuniyetini karşılamakta, en deneyimli kadrosu ile sektörün lider firmaları arasında yer almaktadır.

VALFTEK® A.Ş. üretiminde olmayan yüksek basınç ve sıcaklık gate vana (sürgülü vana), globe vana, seviye göstergeleri, kondenstoplar (trapler), emniyet ventilleri, aktüatörler, basınç düşürücü, kelebek vana, hava atıcı, v.s. gibi tesisat elemanları ve aksesuar taleplerini karşılamak üzere konusunda lider uluslararası firmaların da mümessili olup, özel uygulamalar için çözüm de üretmektedir.

VALFTEK® A.Ş. ISO 9001:2008 Kalite Güvence sertifikası, PED97/23/EC Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliğine göre CE belgesi, GOST, TSE ve diğer zorunlu ürün belgelerine sahip olup uluslararası pazarda da rekabet gücünü sürdürmekte ve büyümesine emin adımlarla devam etmektedir.